تعداد بازدید ها: 11618
   

لارستان میزبان جشنواره مطبوعات فارس می شود
دوشنبه 23 آذر‌ماه سال 1394 ساعت 09:19 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست اسماعیل | ( نظرات (0) )

شیراز نیوز- معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری جشنواره مطبوعات فارس در لارستان این استان در دیماه امسال خبر داد.

  به گزارش دریافتی دوشنبه شیراز نیوز صابر سهرابی افزود: این جشنواره در راستای ارتقا و کیفی سنجی مطبوعات فارس،به میزبانی اداره کل ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در این جشنواره، بخش های مختلف مطبوعات که شامل یادداشت ها، عکس، مقاله ، خبر، گفت و گو، گزارش، تیتر و صفحه آرایی و طراحی می باشد نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
صابری اضافه کرد : در این جشنواره در موضوعات مختلفی همچون دفاع مقدس و فرهنگ عمومی که خود شامل تولید محتوا در بخش های بومی، حقوق شهروندی، محیط زیست و میراث فرهنگی بایدها و نبایدها و بحران آب در قسمت های مختلفی همچون راهکارهای پیشگیری از بحران آب در ایران، زندگی آب در دست ما و زندگی ما در دست آب و ... می باشد.
لازم به ذکر است که بخش ویژه نیز در مورد شعار سال یعنی 'دولت و ملت همدلی و همزبانی' می باشد.
سهرابی افزود: این آثار باید در فاصله زمانی ٣٠ آبان ماه تا ٣٠ آذر ماه جاری در مطبوعات محلی درج شده باشند.
معاون اداره کل ارشاد فارس تاکید کرد: آثار بدون امضا و یا با امضای مستعار مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. همچنین آثار مندرج در نشریات بدون مجوز، لغو مجوز و بولتن های داخلی نیز در این جشنواره نمی توانند حضور یابند.
از دیگر مواردی که نمی توانند در جشنواره شرکت نمایند آثاری هستند که در نشریات غیرمحلی یا با موضوعی غیراستانی درج شده باشند.
وی تاکید کرد: هر فرد حداکثر می تواند با اثر در سه رشته شرکت نماید. که در هر رشته نیز ٣ اثر حائز رتبه های تخست تا سوم خواهند شد.
معاون مطبوعاتی اداره کل در مورد چگونگی ارسال آثار نیز اضافه کرد: آثار می تواند به صورت انفرادی یا توسط مدیران محترم مطبوعات محلی به صورت جمعی ارسال گردد.
شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا آخر دیماه ٩٤ به آدرس ارشاد لارستان ershadlarestan@gmail.com ارسال نمایند .
لازم به ذکر است که آثار باید اسکن شده و به همراه عکس صاحب اثر، معرفی نامه نشریه، کارت ملی، شماره تلفن ثابت و همراه شرکت کنندگان تا تاریخ ٢٠ دی ماه سال جاری به رایانامه ارسال نمایند.
تاریخ برگزاری مراسم اختتامیه نیز متعاقباً اعلام خواهد